Veteriner Tomografi

Evcil hayvanlar da yaşamlarını yeterince iyi bir kalitede idame ettirebilmek tam manasıyla sağlıklı olmaya ihtiyaç duyarlar. Onların da kendi vücut sistemleri bünyesinde her şeyin yolunda gitmesi gereklidir.
Aksi durumda zaman içerisine bazı problemler kendisini göstermeye başlar. Sağlıkları bozulur ve yaşam süreleri normalden daha kısa bir hale gelir. Gelişmiş bazı teknolojik aletler sayesinde çoğu hayvanın ne gibi rahatsızlıkları var bunları anlayabilmek mümkündür.

Veteriner tomografi aleti tüm dünyada yaygın biçimde kullanılan ve birçok soruna dair güzel sonuçlar verebilen üstün kalitede ürünlerdir. İsterseniz İstanbul Hayvan Hastanesi hizmetlerimiz bünyesinde tomografi konusunda profesyonelce desteklerimizi alabilirsiniz.

Veteriner Tomografi Merkezi

Hastanemiz, her türde koşul ve imkâna sahip olarak başarılı bir şekilde hayvanlara özel tomografiler çekebiliyor. Onların sorunlarını anlama noktasında detaylıca tüm verilere ulaşabiliyor. Üst düzey aletlerimiz ve deneyimli uzman personellerimiz eşliğinde ilgili süreç yönetiliyor.
Bilgisayar sistemli tomografi, hayvanların vücutları içerisindeki tüm alanların en detaylı ve kapsamlı şekilde görüntülenebilmesini sağlıyor. Taramalarda X-ışını gücünden faydalanılması çerçevesinde işlemler gerçekleştiriliyor.
Bu sistemin en önemli özelliği, vücudu daha iyi analiz etmeye ve net şekilde görüntülemeye fırsat vermesidir. Canlıların sağlık sorunlarının tam manasıyla tespiti açısından bu cihazların kullanımı son derece kayda değerdir.
Mr işlemi Tomografiye göre çok daha uzun sürer.Bu bağlamda anestezik riskleri olan, yaşlı, bakımsız ve acil vakalarda Tomografi işlermi maximum 5 dk. işlem süresiyle ön plana çıkar ve avantajlıdır.
Veteriner Tomografi Cihazı

Hastanemiz bünyesinde yer alan tomografi cihazım oldukça kolay şekilde işlevselliğini göstermektedir. İlk olarak sağlık probleminden şüphe edilen canlı sedasyona uygunluğu açısından fiziksel ve kan parametreleri yönünden değerlendirilir. Uygun anestezi prosedüründe hasta hazırlama odasında stressiz bir şekilde hazırlandıktan sonra Cihaza alınır.Daha sonra cihazın masası ileri doğru Gantry içerisine hareket ederek ve görüntülerin alınacağı bölgeye kadar ulaşır.

Akabinde cihaza gerekli görüntüleri alması için bilgisayarlı sistemler aracılığıyla komut verilir. Sonrasında işlem tamamlanır ve tüm verilerin aktarımı işlemi gerçekleşir. Elde edilen görüntüler de vücuda dair analiz yapabilmeyi sağlayan tüm her şey mevcut bulunur.
Raportör tarafından mümkün olan en kösa sürelerde raporunuz hazırlanır.
Operatör işlem esnasında tecrübesiyle bir öngörü elde edecektir.
Veteriner tomografi cihazı, 3 boyutlu olarak da ilgili görüntülere ulaşabilmeyi sağlar. İlk etapta biraz parça şekilde olan görseller daha sonra hızlıca bilgisayarda birleştirilirler. Böylelikle konusunda uzman olan hekim tam bir değerlendirme yapabilme şansını elde eder.

Veteriner Tomografi

Tıpkı insanlarda olduğu gibi hayvanlarda da çeşitli türden tomografi görüntülerinin alınmasından evvel birtakım hususlara dikkat edilmelidir. Canlılar ek bir hastalık taşıyorlar mı, herhangi bir şeye karşı alerjileri var mı tüm bunlara dair gerekli bilgiler verilmelidir.
Diğer taraftan hayvanların tomografi öncesi çok fazla yemek yememiş olmalarına da dikkat edilmelidir. Çünkü bu şekilde olduğunda vücudun görüntüleri alındığında bazı karmaşıklıklar ortaya çıkabiliyor.
Hayvanın vücudunu analiz etme noktasında çeşitli zorluklar oluşabiliyor. Bu bakımdan ideal olarak onları biraz aç bir mideyle tomografiye getirmek gerekiyor. Eğer canlılar hali hazırda bir hamilelik durumundaysa ona dair de hekime bilgi verilmesi önem taşıyor.
İstanbul Hayvan Hastanemize tomografi hizmetini almak için gelirken bu gibi unsurları göz önünde bulundurmanız her zaman evcil hayvanınızın yararına olur. Daha sorunsuz ve güvenli bir biçimde çekim işlemleri yerine getirilir.

Veteriner Tomografi ile Ne Elde Edilir?

Bu önemli sistemden destek alınması sayesinde canlılara ilişkin çok önemli düzeylerde bazı veriler elde edilir. Bunlar arasında olası tümörlerin tespiti, kemiklerde kırık olup olmadığı veya başka türden kemik hasarlarının öğrenilmesi gibi durumlar yer alır.
Ayrıca kanayan iç organlar var mı, enfeksiyonlar ve onların yayılma durumlarına dair de birçok bilgiye rahatlıkla ulaşılır. Akciğer ve karaciğerin net olarak görüntülenmesiyle birlikte tam kapsamlı şekilde nodül kontrolleri de yine veteriner tomografinin destekleri sayesinde yapılır.
Eğer hali hazırda canlıda bir kanser gelişimi mevcutsa bunun hangi evreye ulaştığını ve yayılım durumunu öğrenme aşamasında da yine bu cihazın tespite yönelik katkısı büyüktür.

Veteriner Tomografi Kullanımı

Veteriner tomografi cihazı yaygın olarak beslenen kediler, köpekler gibi canlılar üzerinde başarıyla kullanılabiliyor. Onların net şekilde vücut analizlerini yapabilmeye imkân tanıyor.
Gözle fark edilmesi çok mümkün olmayan rahatsızlıkların tespitinde bu cihazlar oldukça işe yarıyorlar. Karaciğer, pankreas ve kalp gibi bir canlı için son derece önemli olan organlar, tomografinin kullanımıyla detaylı olarak görüntüleniyor.

Veteriner Tomografi Fiyatları

Veteriner tomografisine yönelik fiyatlar, birtakım hususlar çerçevesinde değişiklik gösterebilmektedir. Hangi canlılara yönelik uygulama yapılacağı, ne tür verilerin elde edilmek istendiği gibi durumlar, fiyatları belirleyici bazı etmenlerdir.
Dilerseniz hastanemizle iletişim bilgilerimiz üzerinden görüşebilir ve konuyla ilgili daha net bilgileri elde edebilirsiniz.

Profesyonel Veteriner Tomografi Hizmetler

Canlılarda çeşitli hastalıkların tespiti noktasında mutlaka tüm incelemeleri alanında tam uzmanlaşmış kişiler yapmalıdırlar. Aksi halde gözden herhangi bir şekilde kaçırılması gibi istenmeyen bazı durumlarla karşılaşılabilir.
Ayrıca tomografide kullanılacak cihazların da son derece kaliteli ve üst düzey bileşenlere sahip olması gerekmektedir. Tüm bu güzel olanaklar hali hazırda hastanemiz bünyesinde mevcuttur. Memnun kalacağınız şekilde profesyonelce bir destek için bizlere ulaşmanız yeterlidir.

 

Pet Address Bayrampaşa Veteriner